İzmir Klima Arıza

Çağrı Merkezi : (0850) 840 21 29 (0232) 278 4 456

  • You are here:
  • Home
  • İzmir Klima Arıza servisi

İzmir Klima Arıza servisi

İzmir Klima Arıza servisi Klima arızası bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.Takılı olduğu prizdeki enerji kesintisi.Enerji kablosu arızası.Klimanın ana kartında sorun olabilir.Arıza klimanın kondansatöründe olabilir.Klimanın on-off anahtarı arızalı olabilir.Klimanın display kartı arızalı olabilir.Klimanın sensöründe sorun olabilir.Klimanın gazı eksik olabilir.Klima dış ünite kartı arızalı olabilir.İzmir klima arıza servisini arayabilirsiniz..

Klima Arıza neden olur?

En yaygın klima arızası problemlerinden biri yanlış kullanımdır.Klimanız açık ise evinizin pencere ve kapılarının kapalı olduğundan emin olmalısınız.Diğer yaygın olan klima arıza problemi ise hatalı montajdır.Kötü servis ve yetersiz bakımdan kaynaklanmaktadır.

Klimanızın yanlış monte edilmesi, sızıntı yapan kanallara sebep olabilir..Kurulum sırasında uygun soğutucu şarzı yapılmazsa ünitenin performansı ve verimliliği düşer.

Klima üreticileri genellikle sağlam ve kaliteli ürünleri üretir.Klimanız arızalanırsa ilk önce sigortayı kontrol edin.Sıfırlamadan önce klimanıızın 5 dakika soğumasını bekleyin..

Klima Satış

Yeteriz Bakım

Filtrelerin ve klima bobinlerinin kirlenmesin izin verirseniz klima düzgün çalışmayabilir.Kompresör ve fanların erken çalışması olabilir.

Elektrik Kontrol Arızası

Klima sık sık açılıp kapanıyorsa yıpranabilir.Elektrik sorunun biran önce giderilmesi için izmir klima arıza servisini aramalısınız.

Sensör Sorunları

Klimaların arkasında bulunan bobin içine giren havanın sıcaklığı ölçen termostat vardır.Sensör yerinden çıkarılır ise klima sürekli olarak dönebilir.Ve düzensiz hareketler yapabilir.Sensör bobine yakın olmalı ama ona değmemelidir.Yerini turan kabloyu dikkatlice bükerek konumunu ayarlayın…

Drenaj Problemleri

Dışarısı nemli olduğunda tıkanmadığından ve düzgün şekilde boşaltıldığından emin olmak için yoğuşma tahliyesini kontrol edin.Klimalar monte edilmediği takdirde düzgün şekilde tahliye edilemeyebilir.

İzmir klima arıza servisi

KLİMA NEDEN NEDEN İÇ ÜNİTEDEN SU AKITIR?

Klimanın gazı fazlaysa.Klimanın gazı azsa.Klimanın iç ünitesi dengede değilse.Klimanın iç ünite peteği aşırı kirliyse. Klimanın drenaj hortumu tıkalıysa.

Klimanın drenaj hortumu delikse.Klimanın iç ünite gövdesi çatlaksa.Klimanın drenaj hortumu aşağı doğru eyimli değilse.Klimanın iç ünite fanı çalışmıyorsa.Klimanın iç ünitesinde buzlanma oluyorsa..

Klima Neden Sesli Çalışır?

Klimanın iç ünitesi dengede olmadığından dolayı.Klimanın dış ünitesi dengede olmadığından dolayı.Klimanın boru hattında ezikler olduğundan dolayı.Klimanın gazı fazla olduğundan dolayı.Klimanın iç ünite fanı balanslı olduğundan dolayı.Klimanın dış ünite fanı balanslı olduğundan dolayı.Klimanın motor yayları özelliğini kaybettiğinden dolayı.Klimanın dış ünite borularının birbirine çarptığından dolayı.Klimanın dış ünite takoz lastikleri olmadığından dolayı.Klimanın dış ünite kapaklarının tam kapanmadığından dolayı.Klimanın iç ünite kapaklarının tam kapanmadığından dolayı.Klimanın iç ünite plastik aksamlarının deforme olduğundan dolayı